E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
ÜNYE İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
Anasayfa

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

 

Ders Programı     

 Öğretim Planı    

 İntibak Listesi  

 Danışman Listesi 

                       

  

Başkanın Mesajı

 

Bölümümüz; mezun olduklarında devlet teşkilatının çeşitli kademelerinde çalışacak olan geleceğin kamu personeli adaylarını, devlet teşkilatının ve bir disiplin olarak kamu yönetiminin pusulası olan kamu yararı ilkesi çerçevesinde yetiştiren bir bölümdür. Kamu yararı ilkesi, vatandaşların tek tek bireysel çıkarlarına ya da onların kabaca bir toplamına değil, vatandaşların birarada yaşayarak oluşturdukları toplumun varlığını sürdürmesine ilişkin genel bir çıkara işaret eder. Bu anlamda öğretiminin temeline kamu yararı ilkesini yerleştiren bölümümüz, öğrencilerini bu alanın bilgisi olan yönetim bilimi, siyasal bilimler, ekonomi bilimi ve hukuk bilimleri temelinde kamunun yönetiminin her şeyden önce kamu yararının gözetilmesi demek olduğunu ve idarenin hukukun evrensel ilkeleri çerçevesinde yönetilmesi gerektiğini bilen, devlet teşkilatına ve mevcut hukuki mevzuata hakim, memleket ve dünya gerçeklerini bilen, karşılaştığı insanlık sorunlarını ekonomik, siyasal ve yönetsel donanımı ile yorumlayabilen ve çözebilen birer yönetici adıyı olarak yetiştirmeyi ilke edinmiştir.

Yukarıda belirtilen temel ilkeler çerçevesinde kurulan Kamu Yönetimi Bölümümüz, Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde kurulmuş olup, kadrosunu oluşturmasının ardından 2011- 2012 eğitim- öğretim yılında ilk öğrencileri ile eğitim hayatına başlamış ve 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında ilk mezunlarını vermiştir. İnanıyoruz ki, bölümümüz öğrencilerimiz ile birlikte büyüyüp daha da olgun hale gelecektir.

Öğretim Elemanları

 
           Doç. Dr. Evren HASPOLAT (Bölüm Başkanı)
          Doç. Dr. Deniz YILDIRIM
          Dr. Öğr. Üyesi Figen TAŞKIN
         Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Erman EROL
          Öğr.Gör. Cem ANGIN
Arş.Gör. İlker ŞAHİNOĞLU
Arş.Gör. Çiğdem GÖRGÜN
Arş.Gör. Asena Kamer USLUADAM(ÖYP- 39.Md. Anadolu Üniversitesi)
 

 

Bölüm Sekreteri:
Nuray USTAOĞLU (452) 323 8255/ 3079T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı