E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
ÜNYE İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
Anasayfa

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğrencileri “3. Akademek Söz Çalışma Ekonomisi Öğrencilerinde Öğrenci Kurultayı”na Katıldı

     Uludağ Üniversitesi ve Türk Metal Sendikası tarafından Zonguldak Ereğli’de 21-24 Nisan 2016’da düzenlenen kongre 23 Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden   142 öğrenci ve 32 öğretim elemanın katılımı ile gerçekleştirildi. Fakültemiz Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden sekiz öğrenci bildiri ve poster sunumu ile kongreye katılırken kendilerine bölüm öğretim üyesi Doç. Dr. Sebiha KABLAY eşlik etti.

 

     Kongrede Cem ÖZKAYA “Metal İşkolunda Sendikalaşma Deneyimi: İstanbul Örneği” isimli bildiriyi sunarken; poster sunumları Betül AKKUZU-Yonca ELMA “Çağrı Merkezi Çalışanlarının Sendikal Yoksunluğu: Samsun İli Örneği”, Ferhat BİLGİLİ- Meral DALGIÇ     “Emeğin Üretimden Gelen Gücü: Metal İşkolu Örneği”, Rıdvan ÇAL-H.Aslı SARIÇİÇEK “Hizmet Sektöründe Sendikalaşma Üzerine: Trendyol Örneği” ve Mukaddes Esra AYSAN (YL) “Sendika Yönetimlerinde Kadın Temsili” şeklinde gerçekleşti. 

      Öğrenciler kongrede çok sayıda üniversiteden gelen Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri ile de tanışma olanağı buldu. 

  

      Kongre çerçevesinde ayrıca Ereğli Demir ve  Çelik Fabrikaları T.A.Ş’a (Erdemir)bir gezi gerçekleştirildi.T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı